Vojtík

Vojta se narodil v dubnu 2017. Bydlí s rodiči a starším bratrem Matyášem v Ostravě. Narodil se jako zdravé miminko, jen s nižší porodní váhou, a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být něco jinak.

Od čtvrtého měsíce moc neprospíval. Začal chodit na rehabilitace do dětského rehabilitačního stacionáře, kvůli opožděnému psychomotorickému vývoji. V roce po všech možných vyšetřeních mu byl diagnostikován Williamsův syndrom. Léčí se s vysokým tlakem, hyperkalcemií. Je sledován na nefrologii, kvůli nefrokalcinóze a na neurologii kvůli opožděnému psychomotorickému vývoji. Chuť k jídlu se mu za poslední dobu dost zlepšila, je na bezmléčné a bezvápníkové dietě, stravu musí mít stále mixovanou a má oblíbený jeden druh kaše:-)

Ještě si sám nesedne, neleze po čtyřech ani nechodí, ale našel si svůj styl válení a plazení, takže se dostane všude tam, kam potřebuje. Je to pohodový a usměvavý kluk, teda pokud s ním zrovna někdo necvičí, to dokáže i křičet a plakat. Nejraději si hraje s hračkami, co dělají zvuky, a čím větší randál, tím je šťastnější. A blbiny s bráchou, to je taky jeho oblíbená činnost:-)

(vloženo v listopadu 2018)