Tábor tatínků a dětí

Už několikátý rok se daří držet tradici, že na začátku prázdnin odjíždí několik willíkovských tatínků se svými dětmi na „tábor“ (rozuměj, místo bez maminek). A jak to dopadlo letos?

„I v roce 2021 se nám podařilo uspořádat letní tatínkovský tábor na chatě v Dolním Podluží. Letos se nám trochu rozrostl počet táborníků. Krom stálých účastníků (Zdeněk s Nikolasem, Fanda s Kubou a Zdeněk s Tomášem) se poprvé tábora sice na kratší dobu, ale přesto zúčastnil Ivan se synem Markem a David s dcerami Vanessou a Laurou. Během týdne se nás tedy sešlo celkem 11. A to na poslední chvíli bohužel musel odříct Aleš s Danem, který se na tábor těšil celý rok.

Počasí nám přálo skoro celý týden, mohli jsme si tedy naplánovat výlety jak jsme chtěli.  Letos konečně došlo na dlouho odkládaný výlet a to na prohlídku horské pevnosti  v Německu .  Čekala nás krásná procházka okolo hradeb pevnosti s výhledem do širokého okolí. A množství zajímavých expozic, vše bylo naštěstí i s českým popisem. Takže jsme se mohli dozvědět spoustu informací. Cestou zpět na „základnu“ jsme ještě zastavili na zmrzlinu, která se „náhodou“ nacházela u Panské skály.

Jedním z výletů, díky přání Jakuba, který miluje zoologické zahrady, byla návštěva malé, ale hezké ZOO Hoyerswerda. Pro většinu dětí byl největším lákadlem samozřejmě tygr. Pro tatínky byl zajímavým zvířetem pštros, ke kterému jsme si mohli vlézt do výběhu a v těsné blízkosti se s ním vyfotit. Nevím, kdo měl v tu chvíli větší strach.

Od několika lidí v mém okolí jsem dostal tip na výlet, který nešlo nevyužít. A to návštěvu malebného Kryštofova údolí , kde se nachází hned několik zajímavostí. Nás kromě orloje vybudovaného z bývalé trafostanice zaujal hodně Novinský železniční viadukt.                      

Posledním zajímavým výletem byla návštěva nedalekého města Rumburk a prohlídka Loretánské kaple.  Občas to chce samozřejmě si odpočinout a na přání našich dětí jsme samozřejmě nesměli vynechat návštěvu bazénu v Liberci, kde se všichni  pěkně vyřádili na skluzavce a tobogánu, až nám z toho vždy pěkně vyhládlo.

Celý týden jsme se samozřejmě pokoušeli zdokonalit ve stolním tenise, zahráli si pétanque, a i jiné hry. Prostě na našem táboře není čas na nudu. A zážitků bylo za týden opravdu hodně.Týden utekl moc rychle, říkali jsme si, že bychom možná zvládli i čtrnáct dní. Už teď jsme si do našeho táborového zápisníku zapsali tipy na výlety na příští rok. Určitě jsme v Dolním Podluží nebyli naposledy.“

Zdeněk Kratina