Seminář Petra Eisnera o sexualitě – jaro 2017

Petr Eisner je člověk, který se dlouhodobě profesně zabývá sexualitou lidí s mentálním postižením. Pracuje s lidmi s mentálním postižením, dělá supervize v sociálních zařízeních, pořádá kursy pro jejich zaměstnance i pro rodiče. Je také spoluautorem úspěšného animovaného filmu O sexu a konzultantem Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením.

A právě Petra Eisnera jsme si pozvali v dubnu do Skautského institutu v Praze, abychom se společně zamysleli nad výchovou našich dětí s Williamsovým syndromem v oblasti sexuality a sexuálního chování. Strávili jsme spolu velmi zajímavé odpoledne. Bavili jsme se o sexuální identitě, o tom, jak lidé s mentálním postižením vnímají rozdíly mezi pohlavími, jak se dokážou orientovat v různých prostředích, situacích a vztazích, jakým způsobem s nimi o sexualitě komunikovat.

Seminář nás velmi zaujal a budeme velmi rádi, pokud se na něj podaří příští rok navázat.

Doporučená literatura: