Den vzácných onemocnění 2017

Biofarmaceutická společnost sanaplasma, která se ve svých centrech věnuje odběru krevní plazmy, připravila netradiční akci pro své dárce. V Den vzácných onemocnění byla společností za každý odběr věnovaná částka 200 Kč na podporu organizací sdružující pacienty se vzácnou nemocí. Celkem se ve všech devíti centrech sanaplasmy vybralo 212 800 Kč, které byly rozděleny čtyřem organizacím, mimo jiné i spolku Willík. Šek za Willíka v Brně převzala Lenka Hrnčířová.

Společnost sanaplasma pomáhá prostřednictvím své nadace sanafriends foundation spolku Willík dlouhodobě, již od roku 2014. Hlavní oblastí podpory jsou pravidelné rekondiční pobyty, kterých se díky finančním darům sanaplasmy mohou účastnit i sociálně slabší rodiny z celé republiky. Nadace podporuje také odborný program pro rodiče i děti na těchto pobytech.

Nadace se také snaží zlepšit veřejné vnímání Williamsova syndromu. V plazmacentru sanaplasma Ostrava jsou k tomuto tématu pravidelně pořádány výstavy, poslední s názvem „Poznejte nás jinak!“  proběhla v létě 2017.

Děkujeme za přízeň a podporu a těšíme se na další spolupráci!