Mikulášská oslava v Chýni 2016

Letošní Mikulášská besídka se nesla ve znamení oslav 10. let od založení Willíka, původně sdružení rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem, dnes spolku pro Williamsův syndrom. Lenka Jamrichová zajistila krásný dort s ohňostrojem, na kterém jsme si všichni pochutnali.

O kulturní program se postaral bubeník Petr Šušor, se kterým spolupracujeme již od roku 2008. Po skupinovém bubnování si děti rozebraly dárečky, které jim poslala naše patronka spisovatelka Martina Drijverová, která se bohužel nemohla našeho setkání z rodinných důvodů zúčastnit.

A pak už následovala dlouho očekávaná chvíle – dorazil Mikuláš spolu se svými pomocníčky, krásným andílkem a roztomilým čertíkem. Děti přednesly básničky a zazpívaly písničky, aby si nadílku zasloužily, připojili se i přítomní teenageři. Odpoledne s námi strávili také medici a medičky z lékařské fakulty, kteří si povídali s rodiči i s dětmi – poznatky o našem spolku zúročí ve své semestrální práci. Příjemnou atmosféru dotvářela široká nabídka jídla a pití, včetně vánočního cukroví. Díky moc rodině Jamrichů za organizaci a paní ředitelce Mgr. Lence Jakubové z Mateřské školky U koníka za poskytnutí zázemí. Jsme u Vás moc rádi!