Mathiásek

Mathias se narodil v červenci 2006. Diagnózu Williamsův syndrom získal až o dva roky později. Tyto dva roky byly krušné, plné zdravotních problémů a odmítání ze strany lékařů.

Mathias je velice společenský kluk. V současné době je mu 12. let a navštěvuje 6. třídu Základní a praktické školy Arkádie o.p.s v Teplicích. Miluje hudbu a společnost. Je velice bezprostřední a milý kluk. Všichni jsou jeho přátelé, což sebou přináší i řadu komplikací, neboť nedokáže rozpoznat případná rizika a nebezpečí. Šestým rokem navštěvuje i hudební kroužek REV!VAL, díky kterému Mathias vystupoval na mnoha zajímavých akcích jako je festival Mezi Ploty aj. I přes nemalé problémy, které diagnóza sebou přináší, není Maty na to všechno sám, má milující rodinu a velkou pomocnicí je Matymu i jeho mladší sestra Ella.

(vloženo v listopadu 2018)