Mathias

Mathias se narodil v červenci 2006. Diagnózu Williamsův syndrom získal až o dva roky později. Tyto dva roky byly krušné, plné zdravotních problémů a odmítání ze strany lékařů.

Mathias je velice společenský kluk. V současné době je mu 17. let a navštěvuje Základní a praktickou školu Arkádie o.p.s v Teplicích. Miluje hudbu a společnost. Je velice bezprostřední a milý. Všichni jsou jeho přátelé, což sebou přináší i řadu komplikací, neboť nedokáže rozpoznat případná rizika a nebezpečí.

Rád navštěvoval hudební kroužek REV!VAL, díky kterému vystupoval na mnoha zajímavých akcích jako je festival Mezi Ploty v Praze Bohnicích a jiné. Bohužel po covidové pauze již kroužek nezahájil svou činnost, což Matyho dlouhou dobu mrzelo.

Velkou vášní a zálibou je pro Matyho poslech současné moderní hudby, sbírání strašidelných masek a sledování sportovního kanálu v TV. Také je velkým fanouškem Oktagonu (zápasů MMA)

I přes nemalé problémy, které diagnóza sebou přináší, není Maty na to všechno sám, má milující rodinu a velkou pomocnicí je Matymu i jeho mladší sestra Ella.

(vloženo v létě 2023)