Lyžařský výcvik Willíka

Děti s Williamsovým syndromem se dokáží naučit spoustu věcí – třeba lyžovat. Jen k tomu potřebují víc času a trpělivosti. A tak jsme se letos poprvé domluvili a vypravili se na historicky první „willíkovský lyžák“. Ubytovaly jsme se v penzionu U Kubečků v Mladých Bukách  a v lyžařské škole K + K Ski School v Jánských lázních jsme zamluvili pro naše malé lyžaře zkušené a empatické instruktory.

Jediné, s čím jsme vůbec nepočítali, byl nedostatek sněhu! Na cvičných svazích Formánek nefungovalo technické zasněžování, a tak první dva dny na ledu v přeplněném areálu byly docela krušné. Justýnka, Verunka, Kuba a Bárt to ale spolu s instruktorem Rosťou a instruktorkou Aničkou zvládli i přes nepřízeň počasí. Na zbytek pobytu jsme se pak rozdělili – jedna část dětí lyžovala v areálu Mladé Buky a druhá se vydala kabinkovou lanovkou nahoru na Černou horu. Nahoře na hřebenech jsme se dočkali té opravdové bílé zimy se sluníčkem. Na sjezdovkách Sport 1 a Sport 2 si to tedy děti užily, dokonce se trochu i opálily.

Těch několik společných dnů v Krkonoších uteklo jako voda. Všichni se moc zlepšili: Justýna, která stála na lyžích poprvé, se naučila pěkně jezdit, Kuba si vyzkoušel jízdu na pomě,  Bárt s Verunkou si zopakovali obloučky.  Už se těšíme, až do lyží doroste Filípek, který si hory zatím užíval jen v kočárku nebo na bobech. Příští rok vyrazíme na hory zase – přidejte se k nám!

Děkujeme zaměstnancům firmy IKEA za podporu v rámci akce Vypečený Zličín 2019!
Vybranou částku ve výši 4200 Kč (a 5 euro:-) jsme použili na částečnou úhradu lyžařských instruktorů v rámci lyžařského výcviku dětí s Williamsovým syndromem v Krkonoších od 10. do 16. ledna 2020.

Fotografie z pobytu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.