Lyžařský pobyt na Lipně 2022

V roce 2021 nám plánovaný lyžařský pobyt Willíka překazila covidová opatření, a tak jsme nemohli dočkat zimního pobytu na Lipně. Po předloňské zkušenosti jsme se všichni modlili, abychom se dočkali zasněžených hor. Tohle přání se nám splnilo, a tak náš pobyt mohl na novém místě začít. K ubytování jsme využili malý penzion Jája, kde se postupně sešlo šest willíkovských rodin. Celého pobytu se účastnili Kuba Krenik, Bartoloměj Hruš, Veronika Jamrichová, Quido Žídek a Marek Hospodár, kterého ve středu vystřídal Lukáš Akrman.

V sobotní podvečer jsme udělali obhlídku sjezdovek na Lipně a zjistili tak možnosti lyžování. I když lyžařské středisko Lipno je poměrně drahé, mile nás všechny překvapilo, že v tomto středisku myslí na hendikepované sportovce a ceny pro ně jsou velmi příznivé. V neděli jsme se všichni dopoledne vydali na lyže. Nejvíce se všem líbila sjezdovka Jezerní, kde v tomto období bylo dostatek prostoru na velké oblouky našich dětí. Někteří vydrželi lyžovat až do odpoledne, někdo to zabalil už po dvou hodinách. Společně jsme se sešli u večeře zpět v penzionu. Po večeři se někteří věnovali školním povinnostem, a potom jsme hráli různé společenské hry. V pondělí jsme začali objevovat zbytek sjezdovek a lanovek v areálu. V úterý jsme lyžovali pouze dopoledne a po obědě jsme využili laskavé nabídky našeho podporovatele Ing. Bořivoje Vágnera a šli si užít odpoledne do aquaparku ve Wellness hotelu Frymburk. Všichni si zaplavali ve vnitřním i venkovním bazéně, nebo využili sauny a vířivky. Moc děkujeme!

Součástí areálu byl i Podmořský svět, který nás úplně nadchl. Ve středu si část výpravy udělala výlet do zasněženého okolí Lipna – navštívili jsme naučnou stezku Olšina vedoucí kolem zasněženého stejnojmenného rybníka a také novou rozhlednu na Dobré vodě.  I když bylo hodně pod nulou, byla to parádní procházka. Čtvrtek a pátek jsme opět strávili z velké části na sjezdovkách. Páteční večer jsme využili k procházce po lipenské maríně, která vypadala v bílém sněhovém kabátě úžasně. V sobotu jsme se sbalili, rozloučili a vydali se zpět do svých domovů. Musíme moc pochválit všechny děti za jejich lyžařské výkony a velké zlepšení.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat rodině Kreníků za organizaci celé akce a objednávku naprosto dokonalého počasí se sněhem a sluníčkem, a také vedení Wellness hotelu Frymburk za parádní odpoledne v aquaparku.

Tereza a Lenka Jamrichovy