Činnost spolku 2009

Rekondiční pobyt Březejc 1.-3.5.2009

Letošní jarní pobyt Willíka se konal na Vysočině, stejně jako loni v centru Březejc. Vše vyšlo skvěle – počasí se vydařilo, prostředí příjemné, přijelo 9 rodin s dětmi (+ pan Stáníček), muzikoterapie vedená paní Pšeničkovou byla opět výborná, k tomu dva táboráky, procházka k rybníku, spousta rozhovorů, hokej, pes, kuchyně téměř domácí…

Více zde, včetně odkazů na fotogalerii a videa.

Slovensko 2009

Letošní česko-slovenský rekondiční pobyt dětí s Williamsovým syndromem zdárně proběhl v Roháčích, v Žiarské dolině, v termínu od 18. do 25.07.2009. Z Česka dorazilo 8 rodin, ze Slovenska pak 21. Absolvovali jsme spoustu výletů a vycházek (Štrbské pleso, Kvačanská dolina, Baranec, Žiarská chata, aqaparky v Popradu, Bešeňové, Liptovském Jánu), děti soutěžily, vyráběly lampičky i obrázky, muzicírovaly při muzikoterapii, tančily na diskotéce, opékaly buřty, jezdily na koni, rodiče probrali spoustu témat, zároveň jsme si všichni i odpočali a nabrali nové síly. Děkujeme jednotlivcům i firmám za poskytnuté sponzorské dary i propagační předměty do soutěží.

• Přečtěte si podrobnější zprávu.
  • Podívejte se na fotky (více než 300).
  • Prohlédněte si videa z celé akce.
  • Prohlédněte si a objednejte si na památku CEWE Fotoknihu – za výrobní cenu + poštovné, pište na hana.kubikova@seznam.cz, jde poslat i na Slovensko.

(vloženo 1.8.09 – hk)

Bratislava – září 2009

O posledním zářijovém víkendu se sešly 4 české rodiny se slovenskou společností Williamsovýho syndromu v Bratislavě. Setkání probíhalo na slovenské Zdravotní univerzitě na Kramároch. Po společném příjezdu a vřelému přivítání jsme se ubytovali ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.Neztráceli jsme mnoho času a vyrazili jsme na procházku Bratislavou. Děti se těšily, jak se svezou trolejbusem a tramvají. Obdivovali jsme Slovenské národní divadlo, Michalskou bránu, barevnou fontánu nebo osvícený bratislavský Hrad.Druhého dne hned po snídani přijel pan primář Bzdúch a Dr.Jariabkovou a netrpělivě jsme čekali na příjezd ostatních rodin – Vladka, Borise, Riška a Tomáše. Čtyři účastníci – Saška, Janka, Tomáš a Vladko, kteří se vrátili z evropského tábora ve Francii, nám povyprávěli svoje čersvé zážitky a promítali nám fotografie z pobytu. Poté nás Karol Drapák pozval na týdenní pobyt do hotelu Panorama u Štúrova, který se bude konat v měsíci srpnu 2010. Odpoledne jsme vyrazili na plavbu lodí po Dunaji, cíl byl hrad Děvín, kde jsme se kochali vyhlídkou na soutok řek Moravy a Dunaje. V neděli jsme po snídani vyrazili všichni do zoologické zahrady, kam se těšily především naše děti. Obdivovali jsme bílé tygry, šimpanze nebo modely dinosaurů v životní velikosti. Počasí nám celý víkend přálo, program byl nabitý, všichni jsme si užili společných chvil.Naše díky patří především Naďě Sadloňové, která se snažila, aby byl každý spokojený a měli jsme všichni na co vzpomínat. Díky ní jsme poznali další krásný kout Slovenska. A nyní už se těšíme na příští léto do Štúrova.

Monika Jeřábková

Více fotek najdete ve fotogalerii.

Podzimní setkání Willíka – Říčany u Prahy

První listopadový víkend (7.-8.11.2009) se uskutečnilo letošní podzimní setkání Willíka – v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy. Účast byla zatím z našich setkání nejvyšší – na jeden nebo na oba dva dny dorazilo rekordních 17 rodin! Připravený program byl poměrně pestrý – celou sobotu zaplnila muzikoterapie pod vedením Petry Kacálkové a Jitky Pejřimovské. Rodiny využily i možnosti individuálních konzultací s fyzioterapeutkou paní Koláčkovou. V neděli ráno se pak uskutečnilo společné bubnování „Drum Circles“ s panem Šušorem, kterého některé rodiny znají již z loňského setkání v Krkonoších. V neděli dopoledne také probělo natáčení pořadu Klíč pro Českou televizi – natáčel se rozhovor s genetičkou MUDr. Alenou Puchmajerovou, točilo se při bubnování i při hře v herně a na dětském hřišti v areálu léčeby. Vysílat by se mělo pravděpodobně v lednu 2009. Samozřejmě se po celou dobu diskutovalo, vyměňovaly se kontakty a informace, rodiny dostaly nové číslo Willíkova občasníku a také DVD Muzikoterapie pro Willíka.

Na fotografie se můžete podívat sem.
Podrobný článek napsala Olga Kreníková, najdete u něj i fotografie všech zúčastněných děti.