Organizace letního tábora 2024 – informace pro rodiče

Letní tábor 2024 bude konat na stejném místě jako v uplynulých dvou letech, tj. v Penzionu U Jandů v Úborsku,  v termínu od 27.7.2024 do 10.8.2024. Pokud se zadaří, připojí se k  nám i pár kamarádů a asistentů ze Slovenska.

Podmínkou účasti dítěte na táboře je, aby se před konáním tábora zúčastnilo alespoň jednoho víkendového pobytu, abychom měli představu, jak dítě funguje a co zvládá. Zároveň je vhodně, aby se vedoucí tábora měla možnost osobně s rodiči dopředu domluvit na všem, co je potřeba (diety, léky, co má dítě rádo, čeho se bojí atd.). Snažíme se, aby se na našich pobytech ukázali i budoucí vedoucí a asistenti, aby rodiče věděli, s kým své děti pouští na týden či dva ze svého dohledu. To, že se všichni navzájem dopředu znají je zárukou toho, že vše dobře dopadne:-)

Před začátkem tábora se vyplňuje obvyklá dokumentace (přihláška, potvrzení lékaře o zdravotním stavu, bezinfekčnost atd.), pro rodiče se dělá informační schůzka přes ZOOM. Před odjezdem se řeší léky, průkazky ZTP a ZTP/P, „návody na dítě“, děti si mohou vzít s sebou oblíbené hry, knihy apod. Tábor je organizován bez telefonů a tabletů (výjimka jen pro dospělé Willíky, kteří ale používají telefon jen v soukromí).

Program vymýšlí vedoucí, požadavek je kladen na nácviky samostatnosti – např. úklid pokojů (bodování), společné vaření, zkoušení si různých věcí (loupání zeleniny, zavazování tkaniček, přišívání knoflíků),  snahu o finanční gramotnost – jak se vydělávají peníze, co je možné si za ně koupit, samostatné kupování jízdenek do vlaku, objednávání a placení v kavárně atd. Nechybí samozřejmě obvyklé letní zábavy, které jsou pro tábor typické – koupání, výlety, exkurze, diskotéky, rozcvičky, sportování, koukání na filmy, lenošení.

Na tábor nemusí jet jen Willíci, mohou jet i zdraví sourozenci, jen musí počítat s tím, že je to třeba nebude úplně všechno bavit, protože vše se dělá hlavně s ohledem na Willíky. Co se týče věku, bereme děti cca od začátku školní docházky (nejmenší účastníci cca 8 let), horní hranice  neomezená. Děti bydlí na pokojích odděleně holky/kluci, je snaha, pokud je to možné, obsadit pokoje dětmi podobného věku či zájmů.  Pokud budeme mít k dispozici víc vedoucích a zdravotníků, je možné diferencovat program zvlášť pro mladší a pro starší účastníky. Pokud byste měli mezi svými známými, kamarády, širší rodinou zájemce o tábor v pozici instruktorů a vedoucích, dejte nám vědět.

Co se týče financí, tak rodiče u nás platí za své děti stravu a ubytování (v roce 2023 byla cena 650 Kč/osoba/den), my jako Willík platíme ubytování a stravu vedoucím, vedoucím pak symbolické odměny. Ceny na rok 2024 ještě nejsou známy, výši plateb od rodičů zřejmě ovlivní i finanční možností spolku Willík v příštím roce – bude upřesněno před konáním tábora.

Předběžně přihlásit své dítě můžete zde: https://forms.gle/hYYG3CfBdxCzCAET7 , uzávěrka přihlášek je 10.2.2024, dříve přihlášení mají přednost – podle počtu dětí pak budeme definitivně objednávat kapacitu ubytování.