Činnost spolku 2008

Březejc – květen 2008

Jarní setkání Willíka se uskutečnilo o víkendu 17.-18.5.2008, tentokrát na Vysočině, v Dětském středisku Březejc. Sešlo se celkem deset rodin z Česka a tentokrát dorazili i zahraniční hosté – dvě návštěvy ze Slovenska.

Program byl velmi bohatý: prohlédli jsme si (a někteří i vyzkoušeli) psychorelaxační místnost SNOEZELEN, proběhlo Valné shormáždění Willíka (schválena Výroční zpráva za rok 2007, probrány plány další činnosti na rok 2007 a 2008, představeny možnosti dotací a grantů, včetně již realizovaných projektů, bylo zvoleno nové předsednictvo), vyslechli jsme zajímavou přednášku Mgr. Petra Staníčka o nápravě a rozvoji řeči u dětí (více viz www.logoped.cz), doplněnou o praktické ukázky používaných pomůcek, děti si hráli s Petrou Milsimerovou – herní terapeutkou, užili jsme si táborák, procházky, povídání a diskuse o zkušenostech s Williamsovým syndromem, shlédli několik krátkých dokumentů o WS, fotografie z loňského setkání slovenské společnosti Williamsova syndromu atd. atd.

Žiarská dolina – Slovensko – červenec, srpen 2008

Na přelomu měsíců července a srpna se konal první týdenní rekondiční pobyt dětí s Williamsovým syndromem a jejich rodičů. Ve spolupráci se slovenskou Společností Williamsova syndromu, za podpory Ministerstva zdravotnictví, nadace Dobré dílo sester Boromejek a několika soukromých sponzorů, jsme strávili týden na Slovensku, v Západních Tatrách, v Žiarské dolině, v hotelu Spojár. Byl to týden nabitý aktivitami, měli jsme příležitost zúčastnit se řady výletů a poznat tak krásné prostředí Tater (mimo jiné skanzen Pribylinu, Chopok, Liptovskou Maru, aquapark Bešenová, Žiarskou chatu), pro děti byl připraven bohatý program (nejrůznější soutěže, olympiády, skládání puzzle, malování na trička, módní přehlídka, diskotéka, táborák atd.) a rodiče z obou států si mohli vyměnit zkušenosti z výchovy dětí s Williamsovým syndromem.

Děkujeme slovenské Společnosti Williamsova syndromu, všem slovenským rodinám a personálu hotelu Spojár za vlídné přijetí a za podporu.

Podzimní setkání v Krkonoších – listopad 2008

Podzimní setkání občanského sdružení Willík se konalo o víkendu 15.-17.11.2008 v Krkonoších, v hotelu Jasmín. Tentokrát se vše nadmíru vydařilo – tedy až na počasí, což ale nevadilo. Dorazilo rekordních 12 rodin. Na programu byla především muzikoterapie – za skvělé strávené hodiny děkujeme paní Daně Pšeničkové z budějovického Dětského centra Arpida a doufáme, že nezůstane u tohoto jednoho víkendu. Rodiny také mohly využít individuálních konzultací ergoterapeutky Bc. Veroniky Schonové z pražské Motolské nemocnice. Kromě toho si všichli mohli zaplavat ve zdejším bazénu, vyrobit originální hudební nástroj, zahrát si ping-pong, navštívit dětský koutek nebo strávit pár příjemných chvil ve vinárně. Vyvrcholením celého prodlouženého víkendu pak bylo bubnování – „drum session“. Prima víkend, už se těšíme na další setkání na jaře:-).