Milánek

Milďa navštěvuje speciální základní školu Pomněnka v Šumperku, kde chodí do atletického kroužku. Trénuje 1x týdně, v oddíle je sedm dětí, z toho pět dívek. V atletice trénuje běh a skok do dálky, jeho nejoblíbenější disciplínou je běh na 50 metrů. Závodit začal Milan v roce 2017, první závod se konal v Šumperku, kde získal zlatou medaili v běhu na padesát metrů a stříbrný pohár za skok do dálky. To bylo doma radosti. Tento rok se Milan zúčastnil i závodů v Brně, kde se každý rok konají Evropské hry handicapované mládeže „Emil Open“ – letos to byl již devátý ročník. Milďa byl letos již potřetí. Domů si přivezl jednu zlatou medaili za běh na 50 metrů, druhou zlatou za běh na 400 metrů, tento dlouhý závod běžel poprvé. A pak ještě stříbrnou medailí za štafetu. Letošní závody se trefily do data jeho narozenin, tak byl pro něj velkým překvapením dort, který dostal přímo na stadiónu od pořadatelů Emil Open.